Bahar Dönemi Kaydı ve uygulaması

Bahar Dönemi Kaydı ve uygulaması

Sevgili Öğrenciler,

🇹🇷 Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki depremin yıkıcı etkileri nedeniyle, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörlüğü bahar dönemi başlangıcının 2 hafta ertelenmesine karar vermiştir.

Şu anda, aklımız ve dualarımız bu trajediden etkilenenlerle beraberdir. Siz değerli öğrencilerimizin güvenliği ve refahı Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin en önemli önceliğidir.

Ancak, Kuzey Makedonya Yükseköğretim Kanunu’nda uzaktan eğitim uygulamasının kabul edilmemesi nedeniyle online eğitim kararı alamıyoruz.

Ayrıca YÖK resmî denklik süreçlerinde, online eğitim ve online sınav uygulamasının denklik başvurularınızda oluşturacağı olumsuz etki nedeniyle, IBU’da ki tüm öğrenciler için Bahar dönemi derslerinin yüz yüze yürütülmesine ve online sınav yapılmamasına karar verilmiştir.

Bu nedenle, aşağıdaki ℹ️ kararlar alınmıştır:

1️⃣ Bahar dönemi kaydı 27 Şubat’ta başlayacak ve 8 Mart 2023’te sona erecektir.

2️⃣ Bahar dönemi 6 Mart 2023’te başlayacak ve 26 Mayıs 2023’te sona erecektir.

3️⃣ Güz Dönemi Bütünleme Sınavları 2, zamanında bu sınavlara giremeyen ve depremden etkilenen bölgelerden gelen Türk öğrenciler için, 3, 4 ve 5 Mart 2023 tarihlerinde yüzyüze olacak şekilde yapılacaktır.

4️⃣ Bahar Dönemi Arasınav (midterm) ve final sınavları yerine, sadece final sınavları yapılacaktır.

Bahar Dönemi Final sınavları

1 – 10 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.

5️⃣ Bahar Dönemi Bütünleme sınavları ise 19 Haziran ve 24 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörlüğü