ÜCRETLER

YILLIK BÖLÜM ÜCRETLERİ

Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU) Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencileri için 2023/2024Akademik Yılı yıllık ücretleri

*Diş Hekimliği okuyacak olan öğrencilerin Medikal İngilizce Hazırlık Okuluna kayıt olmaları gerekmektedir.


ÜCRET ÖDEME POLİTİKASI

  • 2023 yılı Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında yapılan peşin ödemelere %5 Erken Ödeme indirimi uygulanır.
  • 2023 yılı Eylül ayında yapılan ödemelerde indirim uygulanmaz, normal kayıt ücreti alınır.
  • 2023 yılı Ekim, Kasım, Aralık aylarında yapılan ödemelerde Normal Kayıt ücretine ek olarak %5 ilave geç ödeme zammı alınır.


DİĞER ÜCRETLER

HUKUK VE LOJİSTİK: Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU)’ya kayıt olan öğrencilerimizin Kuzey Makedonya devletinden Oturma izni ve Milli Eğitim ve Bilim Bakanlığından Lise Diplomalarının Denklik Kararnamesini alarak üniversitemize kayıt yapmaları yasal bir zorunluluktur.

  • Oturma İzni ve Lise Diploma Denklik Kararnamesinin alınabilmesi için gerekli olan evrakların Tercümesi, Noter Onayı ve ilgili devlet kurumlarına başvuruların yapılabilmesi için kayıt esnasında öğrenciden, Üniversitemiz tarafından tek sefere mahsus olmak üzere yalnızca 500 € tahsil edilecektir.


ÜCRET İADE POLİTİKASI

Kayıt sildiren/kayıttan vazgeçen öğrencilerimizin talep etmesi durumunda yatırmış oldukları eğitim ücretlerinin iadesi, üniversitemizin aşağıdaki ücret iade politikasına yansıyacaktır.

Akademik yılı başlamadan (30.09.2023’e kadar)
%90 İade

Dönemin ilk 2 haftası içerisinde:
%80 İade

Dönemin 3.Haftası itibariyle:
İade işlemi yapılmamaktadır.


ÖDEME

Banka Hesabı Bilgileri

Alıcı İsmi:
PRIVATEN MEGUNARODEN BALKANSKI UNIVERZITET,
UL. SAMOILOVA BR. 10, SKOPJE/NORTH MACEDONIA

Alıcı Banka: HALKBANK AD, NORTH MACEDONIA

Alıcı IBAN: MK07270701000682116;

SWIFT: EXPCMK22

Kampüsümüzü 360° tur ile keşfedin

En iyilerin tercihi, en iyi üniversite!

Balkanların Kalbi Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, %100’e varan Burs imkanları ve %100 İngilizce Eğitimi’nin yanısıra uluslararası akademik kadrosu, tam donanımlı ve yeni kampüsüyle 150’den fazla uluslararası anlaşma ile öğrencilerine Avrupa’da eğitim imkanı sunarak, onları başarılı bir kariyere hazırlıyor.

Makedonya ve Türkiye’nin alanlarında saygın ve tecrübeli öğretim üyelerinden oluşan akademik kadrosu, çağdaş, nitelikli ve kaliteli eğitim anlayışı ile Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2017 Yılında Şangay Üniversiteler Sıralamasında Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir.

Akreditasyonlar ve Akademik Üyelikler
Öğrencilerimiz'den Fotograflar
Üniversite'nin Yeri
X