Denklik

Uluslararası Balkan Üniversitesi mezunları, 5 Aralık 2017 tarihli, 30261 sayılı resmi gazete de yayınlanan “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği” uyarınca denklik işlemlerini gerçekleştirerek denkliklilerine almışlardır.

YÖK Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği’ne göre yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının Türkiye’de tanınabilmesi için gerekli belgelerin eksiksiz olarak tamamlanarak YÖK’e bireysel olarak başvurulması gerekmektedir.

Tüm Fakülte ve Bölümlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlanarak YÖK’e bireysel olarak başvuruda bulunmalarına istinaden denkliklerini almışlardır. 

YKS Kılavuzda yer alan bu Üniversiteye ait programlara ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrencilerin alacakları diplomalara ilgili mevzuata göre yapılacak inceleme sonucunda diploma denklik belgesi verilecektir. 


YÖK Denklik Sayfası ⇒  https://denklik.yok.gov.tr/

YÖK Denklik Evrakları Listesi ⇒ https://denklik.yok.gov.tr/tc-onlisans-lisans


Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği ⇒ https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/12/20171205-4.htm

Kampüsümüzü 360° tur ile keşfedin

En iyilerin tercihi, en iyi üniversite!

Balkanların Kalbi Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, %100’e varan Burs imkanları ve %100 İngilizce Eğitimi’nin yanısıra uluslararası akademik kadrosu, tam donanımlı ve yeni kampüsüyle 150’den fazla uluslararası anlaşma ile öğrencilerine Avrupa’da eğitim imkanı sunarak, onları başarılı bir kariyere hazırlıyor.

Makedonya ve Türkiye’nin alanlarında saygın ve tecrübeli öğretim üyelerinden oluşan akademik kadrosu, çağdaş, nitelikli ve kaliteli eğitim anlayışı ile Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2017 Yılında Şangay Üniversiteler Sıralamasında Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir.

Akreditasyonlar ve Akademik Üyelikler
Öğrencilerimiz'den Fotograflar
Üniversite'nin Yeri
X