Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde ilk doktora savunması yapıldı.

07/11/2021 0 comments ibumedia Categories Haberler

Uluslararası Balkan Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana lisans ve yükseklisans eğitiminin yanı sıra geride bıraktığımız akademik yıllarda Ekonomi, Türk Dili ve Edebiyatı ve Bilgisayar Mühendisliği alanında başlattığı doktora programlarıyla akademik başarılarına bir yenisini da ekledi.

05.11.2021 tarihinde, Uluslararası Balkan Üniversitesinde bir ilk olan, Eğitim Fakültesi bünyesinde bulunan Türk Dili ve Edebiyatı Doktora programı kapsamında ilk doktora savunması hibrit sistemle gerçekleşti.

Doktora öğrencisi Hikmet Konar’ın, Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem’in tez danışmanlığında “Ben ve Öteki” Bağlamında Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın eserlerinin incelenmesi” konulu doktora tezini, Prof. Dr. Gencay Zavotçu, Prof. Dr. Funda Toprak, Doc. Dr. Serhat Küçük ve Doc. Dr. Aysun Demirez Güneri’den oluşan jüri karşısında savundu. Savunma sonunda akademik yeterliliği ve sunumuna 100 tam puan verildi.

Facebook, Youtube ve Linkedin’de eş zamanlı olarak canlı yayınlanan ilk doktora tezi, zoom platformu üzerinden interaktif katılım ile halka açık olarak gerçekleştirildi.