FAKÜLTE BİLGİLERİ
  • Fakülte Hakkında
  • Dekan Mesajı
  • YKS Kontenjanları
  • Burs İmkanları

Hukuk Fakültesi’nde kaliteli hukuk eğitimi kaliteli ve kanıtlanmış mevzuatın öğretilmesi yanında ezbercilikten uzak davranan, hukuki olayları ve sorunları aklın, mantığın ve vicdanın terazisinde tartabilen, yorum yapma yeteneğine sahip, çatışan çıkarları doğru ve kararlılıkla değerlendirip dengeleyebilen, Uluslararası Hukukun baz alındığı, toplumsal demokratik gelişime katkı sağlayacak, adeleti tahsisi edecek bireyler yetiştirmek en önemli gayemizdir.

Sevgili Öğrenciler,

Hukuk Fakültesi’nin temel amacı öğrencilere hukuk hakkında nitelikli ve karşılaştırmalı bilgi vermek ve onları hakim, kovuşturma veya avukat olarak hazırlamaktır. Hukuk Fakültesi lisans öğrencileri için Hukuk Araştırmaları programına sahiptir. Ayrıca, yasal işlemler için Yükseklisans programımız İdari Hukuk yanında yükseklisans programarımızı artırmak için yeni bölüm başvurularımızı yapmış bulunmaktayız, yeni bölümlerimizin akreditasyonunun sağlanması için çalışmalar devam etmektedir.

Hukuk Fakültesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde yeni bir fakülte olup, Türkiye ve diğer Balkan ülkelerinden çok sayıda öğrenci barındırmaktadır. Hukuk Araştırmaları programı, İngilizce öğretim dili ve uluslararası bir ortam sağlama avantajı nedeniyle birçok genç için caziptir. Umarız Hukuk fakültesi, önümüzdeki yıllarda, özellikle ustalık düzeyinde meslek eğitimine yönelen yüksek lisans öğrencileri için daha fazla dikkat çeker.

Saygılarımla,

Doc. Dr. Natalija Shikova
Dekan

Hukuk Fakültemizden hiç bir bölüm şimdilik YKS tercih kılavuzunda yer almıyor.  

KARDEŞ BURSU %5+%5

İki kardeşin üniversitemize kayıt olması durumunda her iki kardeşe %5 indirim uygulanır.

BÖLÜMLERİMİZ

Hukuk

4 YIL / 240 AKTS
LİSANS

Hukuk

4000 € / Yıllık

Müfredat

Siyasal Bilimler

4 YIL / 240 AKTS
LİSANS

Siyasal Bilimler

4000 € / Yıllık

İdare Hukuku

1 YIL / 60 AKTS
YÜKSEKLİSANS

İdare Hukuku

3000 €

Uluslararası Hukuk

1 YIL / 60 AKTS
YÜKSEKLİSANS

Uluslararası Hukuk

3000 €

Üniversitemizin Sosyal Medya'dan Takip Edebilirsiniz!