Hukuk Fakültesi’nde kaliteli hukuk eğitimi kaliteli ve kanıtlanmış mevzuatın öğretilmesi yanında ezbercilikten uzak davranan, hukuki olayları ve sorunları aklın, mantığın ve vicdanın terazisinde tartabilen, yorum yapma yeteneğine sahip, çatışan çıkarları doğru ve kararlılıkla değerlendirip dengeleyebilen, Uluslararası Hukukun baz alındığı, toplumsal demokratik gelişime katkı sağlayacak, adeleti tahsisi edecek bireyler yetiştirmek en önemli gayemizdir.

Sevgili Öğrenciler,

Hukuk Fakültesi’nin temel amacı öğrencilere hukuk hakkında nitelikli ve karşılaştırmalı bilgi vermek ve onları hakim, kovuşturma veya avukat olarak hazırlamaktır. Hukuk Fakültesi lisans öğrencileri için Hukuk Araştırmaları programına sahiptir. Ayrıca, yasal işlemler için Yükseklisans programımız İdari Hukuk yanında yükseklisans programarımızı artırmak için yeni bölüm başvurularımızı yapmış bulunmaktayız, yeni bölümlerimizin akreditasyonunun sağlanması için çalışmalar devam etmektedir.

Hukuk Fakültesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde yeni bir fakülte olup, Türkiye ve diğer Balkan ülkelerinden çok sayıda öğrenci barındırmaktadır. Hukuk Araştırmaları programı, İngilizce öğretim dili ve uluslararası bir ortam sağlama avantajı nedeniyle birçok genç için caziptir. Umarız Hukuk fakültesi, önümüzdeki yıllarda, özellikle ustalık düzeyinde meslek eğitimine yönelen yüksek lisans öğrencileri için daha fazla dikkat çeker.

Saygılarımla,

Doc. Dr. Natalija Shikova
Dekan Vekili

Lisans Bölümleri

Hukuk (240 ECTS-4 Year) Müfredat

Hukuk Fakültesi, toplumu düzenleyen ve devlet yaptırımıyla güçlendirilmiş kuralları, yasaları ve hakları konu alan bilim dalıdır. Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU) Hukuk bölümü, yasaları düzenleyen, denetleyen, geliştiren, çağa uygun hale getiren ve toplumlar, insanlar arasındaki ilişkilerin bu yasalara göre sağlıklı yürütülebilmesini sağlayan %100 ingilizce eğitimi ile 4 yıllık lisans programıdır.

Yüksek Lisans Bölümleri

  • İdari Hukuk (60 AKTS-1 YIL)

Hukuk Fakültesi

Eğitim Ücreti, ödeme işlemlerini, Bankaya veya üniversiteye gelmeden evinizin konforunda çevrimiçi olarak pay.ibu.edu.mk adresinden ödeyebilirsiniz.

KARDEŞ BURSU %5+%5

İki kardeşin üniversitemize kayıt olması durumunda her iki kardeşe %5 indirim uygulanır.

Supportscreen tag