INCSOS VII KARABAĞ-Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi Daveti

INCSOS VII KARABAĞ-Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi Daveti

Değerli Bilim İnsanları,

Daha önce Malaga, Kudüs, Buhara, Romanya, Üsküp ve Ankara’da yapılmış olan Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi (INCSOS), kültürel kod niteliği taşıyan şehir ve ülkelerde düzenli olarak yapılmaya devam edilmektedir.

Bu çerçevede INCSOS VII,  2-3-4 Haziran 2022 tarihlerinde Türk dünyası ortak kültüründe önemli bir yeri olan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin başkenti Bakü’de düzenlenecektir.

INCSOS VII, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP ve Azerbaycan Cumhuriyeti  Millî Meclisi Başkanı Prof. Dr. Sahibe GAFAROVA’nın manevi himayelerinde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi Üsküp/Makedonya ve Azerbaycan ADA Üniversitesi iş birliği ile Karabağ’ın işgalden kurtarılması, Hocalı Katliamı gibi konuları merkeze alarak düzenlenecektir.

INCSOS VII, akademik kaygıların ön planda olduğu ve bunlardan taviz verilmeden akademiye ve bilim insanlarının çalışmalarına, sempozyumda oluşacak etkileşimlerle üst düzeyde katkı sağlamayı amaçlayan bir kongredir. Bu amaç doğrultusunda önceki yıllarda da Türk kültür dünyasında önemli mihenk taşları olan Endülüs, Kudüs, Buhara, Romanya, Üsküp ve Ankara’da yüzlerce akademisyenin bir araya geldiği ve sosyal bilimler alanında çalışmalarını ortaya koyduğu kongreler düzenlemiştir. Geniş bir yelpazedeki bilimsel konuları kapsayan uluslararası bir sempozyum düzenleyerek üniversiteler ve ülkeler arasındaki iş birliğini artırmak; Azerbaycan ve Türkiye akademisyenlerinin ürettikleri bilimsel çalışmaların yurt dışında temsilini sağlamak ve bu vesileyle bilime katkıda bulunmak nihai amacımızı teşkil etmektedir.

INCSOS’ta, “İki Devlet Bir Millet” düsturu ile hareket ettiğimiz Azerbaycan akademik camiası ile Türkiye’deki akademisyenleri bir araya getirerek kardeşliğimizi sosyal bilimlerin her alanında daha ileri seviyeye taşımak temel hedefimizdir. Bununla birlikte kongre tüm dünyadan Sosyal Bilimler camiasına açık olacaktır. Kongreye katılacak olan bilim insanlarının Azerbaycan’ın tarihi, kültürel ve dinî mekânlarını görmek suretiyle kendi alanlarına ilişkin yeni bakış açıları oluşturabilmeleri hedeflenmektedir.

Kongre sunum dilleri Azerbaycan Türkçesi, Türkiye Türkçesi, İngilizce ve Arapçadır. Kongre esnasında simültane (anında) tercümeler yapılacaktır.

www.incsos.net

Tüm sosyal medyalar için tek adres: @incsosofficial

X