ULUSLARARASI İLİŞKİLER

123

ERASMUS+ ANLAŞMALARI

29

MEVLANA ANLAŞMALARI

62

KARŞILIKLI ANLAŞMALAR

214

TOPLAM ANLAŞMALAR

KUZEY MAKEDONYA'DAN AVRUPAYA UZANAN EĞİTİM KÖPRÜSÜ

Uluslararası İlişkiler Ofisi (IRO), dönüşümlü global fırsatlar ve programlar için uluslararası ortaklıkları teşvik eder. IBU'nun küresel eğitime olan bağlılığı kapsamında IRO, Avrupa Komisyonunun gözetiminde Erasmus + Öğrenci Değişim Programı'nı sunmaktadır. Erasmus + eğitim ve uluslararası öğrenci ve personel hareketliliği, akşam değiştirme programları ve staj gibi diğer küresel fırsatların yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve küresel işbirliği ve projeler için muhteşem bir deneyim sunar. Sınırların ötesinde, uluslararası toplum, kültür ve uygulamaların en iyilerine maruz kalmak için bir yolculuğa çıkın.

ERASMUS+DEĞİŞİM PROGRAMI

ERASMUS+DEĞİŞİM PROGRAMI

Erasmus+2014-2020 dönemi için eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarındaki AB Programıdır. Eğitim, öğretim, gençlik ve spor, sosyo-ekonomik değişimlerle baş etmeye, on yılın sonuna kadar Avrupa'nın karşı karşıya kaldığı başlıca zorluklarla başa çıkmaya ve büyüme, istihdam, eşitlik için Avrupa politika gündeminin uygulanmasını desteklemeye yardımcı olmak için büyük katkıda bulunabilir ve sosyal içerme.

MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI

MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI

Mevlana Değişim Programı, Türk yüksek öğrenim kurumları ile diğer ülkelerin yüksek öğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimini amaçlayan bir programdır. 23 Ağustos 2011'de yayınlanan yönetmelikle öğrenci ve öğretim elemanları Türk yüksek öğretim kurumları ile daha üstü diğer ülkelerin eğitim kurumları mümkün olmuştur.

KARŞILIKLI ANLAŞMALAR

KARŞILIKLI ANLAŞMALAR

Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU), Erasmus + ve Mevlana Değişim Programları çerçevesinde 30'u aşkın işbirliği anlaşması imzalamış ve öğrencilerin Türkiye'deki veya Avrupa'daki çeşitli üniversitelerde uluslararası eğitimi deneyimleyebilecekleri fırsatlar yaratmalarını sağlamıştır.

IBU'da öğrenmek

IBU'da öğrenmek

Uluslararası Balkan Üniversitesi tüm ülkede eşsiz bir üniversitedir. Makedonya Cumhuriyeti'nde yalnızca İngilizce eğitim programları ve geniş bir fırsat araştırması paketi sunan tek üniversitedir.

GELEN ÖĞRENCİLER

GELEN ÖĞRENCİLER

IBU, ileriye dönük ve iddialı öğrenciler söz konusu olduğunda ve onları ev sahipliği yapmaya hazır olarak tarihsel olarak büyük bir ev sahibi olmuştu. IRO, IBU'da eğitim görmek isteyen tüm öğrencilerin deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını ve hedeflerini ve potansiyellerini başarmalarını mümkün kılar. Yukarıda başvuru süreci, gerekli belgeler ve Üsküp'teki yaşamla ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.

GİDEN ÖĞRENCİLER

GİDEN ÖĞRENCİLER

IBU öğrencileri için, Erasmus + programı her zaman katılmaya hevesli olan herkese açıktır. Başvuru süreci, program için doğru katılımcıları seçmenin şeffaf ve adil bir yoludur. IRO, ders tanıma sürecine kadar uygulama süreci boyunca onlara rehberlik edecektir. Aşağıdaki bağlantılar, başvuru süreci, gerekli belgeler ve yurt dışı hayatla ilgilidir.

    • Sevgili Öğrenciler,

     Covid-19 Pandemisi salgını nedeniyle, bu yıl IBU herhangi bir Erasmus Stajyerlik yerleşimi sunmamaktadır.
     Durum durulduğu zaman sizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

     Saygılarımızla,

    • Email: iro@ibu.edu.mk / Telefon: +389 2 5515 000

     Adres: IBU Campus, International Relations Office, Rectorate Building, Ground Floor,
     Makedonsko-Kosovska Brigada bb, 1000 Skopje, Republic of North Macedonia

     Genel Talepler: iro@ibu.edu.mk  Giden Öğrenci: iro.outgoing@ibu.edu.mk  Gelen Öğrenci: iro.incoming@ibu.edu.mk

Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU), uluslararası bir üniversite olarak kurulmuştur. Bu nedenle, ulusal köken, cinsiyet, din gibi temellerde hiçbir ayrım yapılmaksızın, öğrencileri ve akademisyenleri her yönüyle memnuniyetle karşılayan bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU), Avrupa üniversiteleri ve dünyadaki diğer ülkelerle değişim programları başlattı. Bu yüksek öğrenim kurumlarıyla öğrenci ve akademisyen, özellikle Avrupa’daki öğrencilerle yapılan değişim anlaşmaları, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin uluslararası bir toplulukla birlikte bir dünya üniversitesi olma vizyonunu yerine getirmesiyle halen devam etmektedir. Öğretim üyeleri, ikili anlaşmalar başlatmak için yurtdışındaki meslektaşları ile temas kurmaya teşvik edilmektedir. Bu çabalar, kurumlarla ilgili farklı alanlarda önemli sayıda ikili anlaşmaya varılan başarıya imza attı.