IBU’ya katılmak artık çok daha kolay.
Hemen Online başvurun!

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – İşletme – Uluslararası Ekonomik İlişkiler

Mühendislik Fakültesi – Mimarlık – Bilgisayar Mühendisliği – Endüstri Mühendisliği – Yapı Mühendisliği

Hukuk Fakültesi – İdari Hukuk

İletişim Fakültesi – Halkla İlişkiler

Eğitim Fakültesi – İngilizce Öğretmenliği

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi – Klinik Psikolojisi

Sanat ve Tasarım Fakültesi – Grafik Tasarım

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kanunun 108. Maddesi uyarınca 4 yıl 240 AKTS’lik birinci aşama eğitimini tamamlamış ve sağlam İngilizce bilgisine sahip tüm adaylar üniversitemizde yüksek lisans eğitimi alabilir.

Adaylar aşağıdaki kayıt belgelerini sunmalıdır:

Tamamlanmış lisans eğitimi için üniversite diploması / transkripti (en az 240 AKTS); Lisans eğitiminde alınan derslerin transkripti Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın yurtdışında tamamlanmış lisans eğitimi için üniversite diplomasının tanınmasına ilişkin kararı (lisans eğitimi Kuzey Makedonya dışında tamamlanmışsa); Vatandaşlık belgesi; Kimlik belgesi (Kimlik veya Pasaport); İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak için İngilizce dil sertifikası.

Öğrenciler aşağıdaki kayıt dönemlerinde kayıt olabilir:

İlk kayıt dönemi: 15.06.2020 – 24.07.2020 İkinci kayıt dönemi: 03.08.2020 – 11.09.2020 Üçüncü kayıt dönemi: 21.09.2020 – 23.10.2020

Yüksek lisans çalışmaları, 1 (bir) yıl süreli ve 60 AKTS kredisi değerinde üniversite çalışmalarıdır.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından öğrenci, Master of Science / Master of Arts unvanını alacaktır.

Yüksek Lisans’ın öğretim dili İngilizcedir.

Eğitim programlarının akreditasyonuna uygun olarak, Üniversite başka bir dilde dersler düzenleme hakkını saklı tutar. İngilizce sertifikası sunamayan tüm adaylar dil sınavına girecektir. İkinci çalışma döngüsüne kaydolmaya hak kazanmak için minimum geçme puanı% 70’tir. İngilizce dil sınavında başarısız olan adaylar, Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren 1 (bir) yıl süreli İngilizce Hazırlık Programına kayıt yaptırma hakkına sahiptir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU) Yönetim Kurulunca belirlemiş olan, 2020/2021 Akademik Yılı Yüksek Lisans bölümleri Eğitim Ücreti:

DİĞER ÜCRETLER

HUKUK VE LOJİSTİK: Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU)’ya kayıt olan öğrencilerimizin Kuzey Makedonya devletinden Oturma izni ve Milli Eğitim ve Bilim Bakanlığından Lise Diplomalarının Denklik Kararnamesini alarak üniversitemize kayıt yapmaları yasal bir zorunluluktur.

  • Oturma İzni ve Lise Diploma Denklik Kararnamesinin alınabilmesi için gerekli olan evrakların Tercümesi, Noter Onayı ve ilgili devlet kurumlarına başvuruların yapılabilmesi için kayıt esnasında öğrenciden, Üniversitemiz tarafından tek sefere mahsus olmak üzere yalnızca 500 € tahsil edilecektir.
  • Ayrıca Öğrencinin Havaalanı/Otogar/Tren İstasyonunda karşılanması, Havaalanı/Otogar/Tren istasyonundan Yurt/Ev’ine ulaşımı, Kayıt desteği ve üniversite kampüsüne ulaşımı tek sefere mahsus olmak üzere üniversitemiz Lojistik birimi tarafından öğrencilerimize sunulacaktır.

ÖDEME

Banka Hesabı Bilgileri

Alıcı İsmi: PRIVATEN MEGUNARODEN BALKANSKI UNIVERZITET, UL. SAMOILOVA BR. 10, SKOPJE/NORTH MACEDONIA

Alıcı Banka: HALKBANK AD, NORTH MACEDONIA

Alıcı IBAN: MK07270701000682116;

SWIFT: EXPCMK22


Online Ödeme Sayfası

Supportscreen tag